0 item
SHOPPING CART

Your shopping cart is empty

Continue Shopping
SUBTOTAL: $0

Düğün Fotoğrafçılığındaki Tarzlar

Fotoğrafın bir dil olduğunu, her fotoğrafçının / düğün fotoğrafçısının kendi dilini kullanarak ya da öykünerek fotoğraf çektiğini daha önceki ‘Düğün Fotoğrafçılığında Dil’ yazısında belirtmiştim.

Fotoğrafçının dili ile çiftlerin dilinin uyuştuğu noktada tahmin edersiniz ki keyifli bir birliktelik oluşuyor. Aynı dili konuşmanın verdiği rahatlık da cabası.

Genel olarak düğün fotoğrafındaki tarzları iki başlıkta toplayabiliriz;

1.Statik tarzı benimseyenler

2.Dinamik tarzı benimseyenler

1.sini benimseyen fotoğrafçılar, bir dil olarak fotoğraflarında genellikle durağanlığa ağırlık verirler. Gelin buketi, gelinlik, yüzük detayları ya da süsleme detaylarını buna örnek olarak gösterebiliriz. Bir başka örneği de dış mekan portre fotoğraflarından verebiliriz. Çiftlerin belirli bir poz içinde, durağan bir biçimde çekilmiş fotoğrafları.Ya da görselliği güçlü bir ortamda çekilmiş hareketsiz fotoğrafları. Bu tarz hakkındaki ipuçlarına bu tür fotoğraflarda yakalamak daha kolay. 

2.sini benimseyenler, statiklikten daha çok, hareket halinde olan ve içinde duygunun olduğu fotoğrafları tercih ederler. Düğün fotoğraflarındaki tarzlarını genellikle bu dinamizm üzerine inşa etmeye çalışırlar. Daha esnek ve serbest bir stildeki çekimler sonucunda tekrardan uzak sonuçlara ulaşılır. Görece biraz daha riskli ve zamana karşı bir yarışın olduğunu söyleyebiliriz bu tarz için.

Dünyada da, ülkemizde de her iki tarzı benimseyen fotoğrafçılar var. Aynı şekilde, bu tarz ile aynı dili konuşan çiftler de. Önemli olan düğün fotoğraflarınızda sizin tam olarak neyi görmek istediğiniz sorusunun cevabı.

Latest Posts