0 item
SHOPPING CART

Your shopping cart is empty

Continue Shopping
SUBTOTAL: $0


Bazı çiftler vardır, daha görüşmenin ilk dakikalarında sizi heyecanlandıran, ortalarında o günü hayal etmenize olanak sağlayan ve sonunda aklınızdaki fotoğrafları çoktan çektiğiniz.

Tanya ve Jamaal... 27 Ağustos 2016'ya giden hikaye 22 Ağustos 2015'te gelen bir mail ile başladı.

'Hi, I have recently come across your Wedding photography , and Would love to discuss doing our wedding pictures. Our plan is to get married next August 2016 in Turkey-Alacati. We live in London and will be visiting Alacati in 3weeks time. I was wondering if you will available next year ? And if we could discuss the kind of photography we would like. I look forward to hearing from you. Tanya'

Londra'dan Alaçatı'ya uzanan, 45-50 kişilik aile ve arkadaş çevresinden oluşan bir davet gibiydi 27 Ağustos 2016. İçtenliğin, eğlencenin ve sadeliğin beşiğinde, bitmesini istemediğiniz bir gün gibiydi 27 Ağustos 2016.

Düğün fotoğrafçısı, story-teller, hikaye fotoğrafçısı ya da herhangi başka bir tanım. Adı her ne olursa olsun, iyi bir iş çıkartmanın tek bir dayanağı var; o da duygulara odaklanabilmek. Fotoğraflara yıllar sonra tekrar bakıldığında trend'ten / popüler kültürden uzak samimi ve gerçek bir şeyleri görebilmek.


Bir çok yabancı gelin, bizim toplumumuzun aksine düğün günündeki makyajlarını kendileri yapmayı tercih ediyor. Kuafördeki kısa süreli hazırlıklarını tamamladıktan sonra Tanya ile soluğu akşam davetin olacağı La Grenadine Hotel'de aldık. Nikah'ın gerçekleşeği Fava Restaurant'a 1-2 saatlik zamanımız kalmıştı. Son hazırlıkları da tamamladıktan sonra nikaha geçtik. Tüm davetliler yerlerini almıştı. Önce nedimeler giriş yaptı alana. Sonra da babası eşliğinde Tanya. Yaklaşık 20 dakikalık törenden sonra kokteyle geçildi. Biz de fırsattan yararlanıp portre çekimleri için yakın mekanlara kaçtık. Nikah ile davet yemeğinin arasında çok fazla zaman olmadığı için kısa sürede çekimleri tamamlayıp dönmek zorundaydık. Şanslıydık, çünkü öncesinde yüz yüze Tanya ve Jamaal ile görüşme fırsatımız olmuştu. Çiftler ile kurulan iletişimin ne kadar önemli olduğunu ispatlar gibi, yarım saatte dış mekan portre çekimlerini tamamladık. Çekimlerin gerçekleşeceği alanı düğün günü öncesinde belirlediğimiz için kadraj ve ışık şartlarında problem yaşamadık.

İtiraf etmeliyim ki, her çekimde hissedilen daha iyi iş çıkarabilme duygusu, o gün o ana kadar çekilen en duygu merkezli fotoğraftan bile fazlaydı. Siz en iyi anı yakaladığınızı düşündüğünüzde bile, daha iyi bir an çoktan kaçıp gidebiliyor. Sizi içine çeken kara bir delik gibi bir dürtü bu. Bu dürtüyü yenmek istemiyorsunuz çünkü sıradanlığın sizi esir almasından korkuyorsunuz. Korumak istemiyorsunuz çünkü bundan besleniyorsunuz.

Dış mekan portre çekimlerini bitirdikten sonra La Grenadine Hotel'e geri döndük. Davet yemeğinin başlamasına az zaman kalmıştı ve davetliler çoktan yerlerini almıştı. Tanya ve Jamaal davetlilerin alkışları eşliğinde muhteşem bir giriş yaptılar. Ardından önce aile bireyleri küçük bir konuşma yaptı. Sonrasında en iyi arkadaşları Tanya ve Jamaal ile ilgili anılarını paylaştılar.

Kısa bir süre sonra Tanya ve Jamaal, tutku dolu ilk danslarını gerçekleştirmek için odaya gidip üstlerini değiştirdiler. Ve o her hatırlanışta tüyleri diken eden bir dansları ile geri döndüler.

Sonrası ise, saf mutluluk ve eğlence dolu bir gece...


Nikah Alanı-Ceremony Venue: Fava Restaurant Alacati

Düğün Mekanı-Wedding Dinner Venue: La Grenadine Alacati

Catering: Venedik Catering

Düğün organizasyonu-Wedding Planning and Styling : Jolie DavetCHAN SANDEEP DUGUN HIKAYESI
ZEYNEP JAKI DUGUN HIKAYESI
OYKU ENGIN DUGUN HIKAYESI
MERVE JESUS DUGUN HIKAYESI
GOKCE ISIN DUGUN HIKAYESI
YASMIN CHRIS DUGUN HIKAYESI
MIKE CANSU DUGUN HIKAYESI
SANEM UMUR DUGUN HIKAYESI PATMOS
SANEM UMUR DUGUN HIKAYESI MANASTIR OTEL
BALJITE BERK DUGUN HIKAYESI
GOZDE TOLGA WHITE PARTY
AYSE GONENC DUGUN HIKAYESI
ESEN DOGA DUGUN HIKAYESI
ELISABETH ERMAN DUGUN HIKAYESI
TAINA MESUT DUGUN HIKAYESI
CINDY ANDY ENGAGEMENT SESSION
OMUR TONGUC DUGUN HIKAYESI
CEYDA JAMESON DUGUN HIKAYESI
FUSUN BERK DUGUN HIKAYESI